Planinsko društvo Tolmin

Akcija markacistov 24. 7. 2025

b_150_100_16777215_00_images_stories_markacisti_2025_Stador_Kobilja_glava_9.jpgKošnja na poti planina Stador - Kobilja glava. Košnja in odstranjevanje padlih dreves na poti planina Stador - Poljubinjske Ravne.

Akcije so se udeležili 4 markacisti.

Foto Zvonko Lesjak

Več fotografij tukaj

Natisni E-naslov

Akcija markacistov 15. julija 2025

b_150_100_16777215_00_images_stories_markacisti_2025_LOm_KLopca_Zabce25_5.jpgPonovna akcija markacistov na planinski poti planina Lom - Klopca - Žabče: košnje, porezovanja vej in čiščenja poti. Zaradi neurij in deževja je letos potrebno veliko dodatnega urejanja planinskih poti.

Akcije so se udeležili 4 markacisti in en prostovoljec - Miloš.

 

Več fotografij tukaj

Natisni E-naslov

Akcija markacistov 11.7.2025

b_150_100_16777215_00_images_stories_markacisti_2025_Akcija_Razor_Kal_7.jpgPred prihajajočim srečanjem tolminskih planincev naslednjo nedeljo, 20. julija, pri koči na planini Razor markacisti urejajo planinske poti v okolici koče. Tokrat so se odpravili na planino Kal.

Košnja, porezovanje in odstranjevanje vej in kamenja na poti planina Razor - planini Spodnji Kal - Zgornji Kal - pl. Razor. Akcije se je udeležilo 5 markacistov.

Več fotografij tukaj

 

 

Natisni E-naslov

12. Dan slovenskih markacistov

b_150_100_16777215_00_images_stories_markacisti_2025_Dan_markacistov_25_6.jpgDelimo zapis Iztoka Kozoroga, načelnika markacijskega odseka PD Tolmin, z dneva slovenskih markacistov.

Včeraj, 05.07.25, smo se Tminski markacisti udeležili dneva Slovenskih markacistov na območju Pohorja in Boča. Tminci smo markirani in pohajali po Pohorju, skupni zaključek pa je bil pri pl. domu na Boču. Sam sem bil v skupini, ki je markirana od Mariborske koče do Ruše koče na Arehu. Na poti proti domu smo si ogledali razgledni stolp Kristal v Rogaška Slatini in se ustavili pri fontani piv v Žalcu.

 Več fotografij tukaj

Natisni E-naslov

Akcija markacistov 28.5.2025

b_150_100_16777215_00_images_stories_markacisti_2025_Akcija_maj25_6.jpgMarkacisti pospešeno urejajo poti pred glavno planinsko sezono.

Na vseh treh bližnjicah na poti Zatolmin - Mrzli vrh (nad Podorehom) in na bližnjica med Dantejevo jamo in Zadlaz Čadrgom so pokosili travo in podrast, požagali nekaj dreves, odstranili kamenje in poščipali trnje.

Naši pridni markacisti!

Natisni E-naslov

Popravilo poti do planine Sleme

b_150_100_16777215_00_images_stories_markacisti_2025_Sleme_3.jpgMarkacisti so pred nedeljskim pohodom na planino Sleme očistili planinsko pot med planino Sleme pod Rdečim robom in odcepom za Lužnico. Pohodniki so pohvalili lepo urejeno planinsko pot.

Foto Srečko Perdih

Več fotografij tukaj

Natisni E-naslov

Akcija markacistov 29. 4. 2025

b_150_100_16777215_00_images_stories_markacisti_2025_Akcija_29april_2.jpgNaši pridni markacisti so zelo aktivni. Postavili so nov steber za kažipot na planini Stador, odstranili podrta drevesa na poti s planine Razor proti Voglu in proti Tolminskim Ravnam ter odstranili trnje in pokosili travo pri Findru (na planinski poti Zadlaz Čadrg - Tolminske Ravne). Poti so spet normalno prehodne.

Foto Zvonko Lesjak

Več fotografij tukaj

Natisni E-naslov

Žabče - planina Lom, akcija markacistov 3. 4. 2025

b_150_100_16777215_00_images_stories_markacisti_2025_Zabce_Lom_25_1.jpgPrvi del akcije je bil na poti Žabče - Mežnarca. Pot smo počistili in utrdili tako, da je spet prevozna z avtom. Drugi del akcije je bil na poti Lom - Klopca - Mežnarca.

S poti smo odstranili veje in kamenje, požagali nekaj padlih dreves, na ozkih delih poti smo odstranili listje, na serpentinah pod Klopco smo na nekaj mestih prekopali in razširili pot.

Tekst in foto Zvonko Lesjak

Več fotografij tukaj

Natisni E-naslov

Zbor markacistov MDO PD Posočja v Tolminu

b_150_100_16777215_00_images_stories_markacisti_2025_Zbor_markacistov_25_8.jpgTolminski markacisti so v soboto, 11.1.25, gostili Zbor markacistov Posoškega MDO. Zbralo se je skoraj petdeset markacistov iz desetih planinskih društev. Domači markacisti so jim pokazali nekaj lepot Tolmina in okolice, nato pa so imeli sestanek, na katerem so pregledali opravljeno delo lanskega leta in si zadali nove cilje za letošnje leto.

Foto Iztok in Milena

Več fotografij tukaj

Natisni E-naslov